Сто мужчин и одна девушка
недоступен
One Hundred Men and ...
IMDb 6.7,
MGG 7.2
0+

Сто мужчин и одна девушка

В избранные
Добавлен
Для того чтобы оставить свой отзыв, вам нужно войти или зарегистрироваться
Yenn
Ich stu i ona jedna to komedia muzyczna z 1937 roku. Klasyka komedii muzycznej. Bardzo słoneczna bohaterka
Queen
Więc oczywiście - to sama Dina Durbin. A z nią Adolphe Menjou, Alice Brady, Eugene Pallet, czyli ówczesne gwiazdy Hollywood. Reżyserem tego filmu był Henry Coster. I tak film One Hundred Men and One Girl uratował Universal Studios przed bankructwem, zarabiając w box office 2 270 200 dolarów (uwzględniając inflację do dziś jest to 74 miliony dolarów). Tak więc macie to jak na dłoni. A film jest obowiązkowym punktem programu dla każdego. W dzisiejszych czasach nie robi się tak filmów.
Andla
Jeden z moich ulubionych filmów złotej ery Hollywood. Chociaż fabuła jest taka mało zwrotna. Puzonista John Cardwell od dwóch lat pozostaje bez pracy. Desperacko pragnie spotkać się ze słynnym dyrygentem Stokowskim w nadziei na zdobycie pracy w jego orkiestrze, ale obsługa sali koncertowej, za każdym razem wyrzuca go na ulicę, nie pozwalając nawet na rozmowę z maestro. Jego córka Patricia postanawia za wszelką cenę dostać się do słynnego dyrygenta Stokowskiego. Cóż magia muzyki i śpiewu robią swoje. Wspaniały film
Nor Man
To zwykły film, ale nie jest to taki popowy musical, idzie bardziej w stronę klasyki. Ewidentnie stu mężczyzn to orkiestra, a jedna dziewczyna to ich główna wokalistka Dina Durbin. Widać, że przyłapała ojca na gorącym uczynku i już. Oczywiście to właśnie muzyka klasyczna jest zapłatą za ten obraz. Ale teraz myślę, że to raczej odstrasza ludzi. W każdym razie jest to trochę amatorszczyzna. Przede wszystkim Durbin.
Lawia
Cóż, takie filmy były wtedy szalenie popularne. I znowu - wartości ponadczasowe. Ojciec zrobiłby wszystko dla córki, córka zrobiłaby wszystko dla ojca. No i wzruszająca kreacja głównej bohaterki oczywiście bardzo dobra. Durbin już wtedy błyszczała. Ale ta wieczna szaleńcza bieganina i jakieś absurdalne żarty humorystyczne z tamtych naiwnych lat są bardzo naciągane. Ale dobrze jest choć raz obejrzeć.